Egzema skóry głowy

Egzema, swędzące zapalenie skóry, dotyka sporo kobiet w rozmaitych postaciach, a jedną z najpopularniejszych jest wyprysk skóry głowy.

dexeryl do mycia

Skóra głowy jest wrażliwa, ponieważ skóra głowy różni się od skóry w innych częściach ciała. Skóra głowy jest niezmiernie obfita w natłuszczenie gruczołów łojowych, a także nosi mieszki włosowe, tworząc długie włosy.

Istnieją inne objawy, na jakie należy zwrócić uwagę w przypadku egzemy, oprócz swędzenia. Osoba będąca na egzemę może także odczuwać zaczerwienienie dotkniętego obszaru, suchość skóry, grudki bądź pęcherze i prawdopodobnie oznaki powierzchownej infekcji, takie jak łzawienie bądź stwardniałe złogi.

Ważkie jest, aby poinformować swojego lekarza, jeżeli jesteś na owe objawy i na które części ciała, albowiem istnieje kilka rodzajów egzemy, w tym atopowe, alergiczne, drażniące, krążkowe, łojotokowe oraz wiele innych.

Egzema jest w rzeczywistości dość powszechnym zjawiskiem związanym z wypryskiem atopowym (typ „alergiczny” często obserwowany u osób z alergią lub astmą), dotykającym około 10-20 procent dzieci w wieku szkolnym i 3-5 procent dorosłych w Wielkiej Brytanii.

Ta liczba wzrasta i staje się coraz bardziej powszechna. Przyczyną coraz częstszego bycia tegoż szczepu że być zwiększona ekspozycja na alergeny, takie jak kurz domowy bądź czynniki środowiskowe.

Teraz, kiedy wiemy, które są objawy, w który sposób leczy się wyprysk oraz wyprysk skóry głowy? Leczenie może polegać na stosowaniu miejscowych kremów bądź maści, jakie są regularnie stosowane.

Bądź, gdy obszar jest zakażony, Twój lekarz może przepisać leki przeciwdrobnoustrojowe, takie jak antybiotyki, leki przeciwgrzybicze bądź przeciwwirusowe. Mogą być przyjmowane doustnie albo miejscowo.

Istnieje nadzieja, że ​​leczenie może być skuteczne, a osoba cierpiąca na egzemę może prowadzić pełne, produktywne życie.

Tekst nie jest poradą lekarską. Jeśli stwierdzisz w swoim organizmie poważne objawy, zgłoś się do lekarza.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.